Dağıtım ve Teslimat Planlama

RouteArt Dağıtım ve Teslimat Planlama çözümlerinin LA‘nın çözüm portföyü içerisinde önemli bir yeri bulunmaktadır. Rotalama Yazılımı, dağıtım ve teslimat operasyonlarındaki farklı süreçler için planlama ve optimizasyon sunmaktadır.  RouteArt Dağıtım ve Teslimat Planlama; rota planlama, çoklu seviye rota planlama, eve teslimat planlaması, sürekli ikmal ve satış ve bölge planlaması çözümlerini içermektedir.

Öncelikle, Rota Optimizasyonu Çözümü gıda, fmcg gibi sektörlerde dağıtım operasyonlarının planlamasını sağlamaktadır. Rota optimizasyonu çözümü, tek depodan çıkış ve çok noktaya dağıtımın gerçekleştiği tek seviye  optimizasyon problemlerini çözmektedir.

Çoklu Seviye Rota Optimizasyonu Çözümü, yurtiçi (şehirlerarası) ve uluslararası taşıma operasyonlarının planlanmasını sağlamaktadır. Bu çözüm, bir yükün birden fazla transfer merkezinden geçerek son noktasına ulaştığı operasyonlarda bir transfer merkezinde gerçekleşen tüm varış ve çıkışları optimize eder.

Şirketler e-ticaretin yükselişe geçmesiyle birlikte eve teslimat operasyonlarına başlamıştır.  LA Eve Teslimat Planlama Çözümü, eve teslimat operasyonlarını planlar, tüketiciye daha iyi teslimat performansı sağlar. Son yıllarda ortaya çıkan şehir lojistiği kapsamında da bulunan eve teslimat, tüketici için randevu seçimi ve bu seçime dayalı rota optimizasyonu gerektirmektedir.

Sürekli ikmal; gaz dağıtımı, tekstil mağazası ikmali gibi spesifik operasyonlarda görülmektedir. Sürekli ikmal çözümü, kısa dönemli talep tahmini ve çoklu periyod rota optimizasyonu içermektedir.

Gıda, fmcg sektörlerinde ve sigortacılık gibi saha satış işgücünün yoğun olarak kullanıldığı sektörlerde, her satış personeli için satış bölgeleri ve günlük ziyaret programları planlanmalı ve haftanın her günü için rota optimizasyonu çalıştırılmalıdır. LA Satış ve Bölge Planlaması Çözümü, tüm bu ihtiyaçlara cevap vermektedir.

Eve Teslimat

Eve teslimat süreci, ürünlerin okutularak nihai müşteriden veya üreticiden teslim alınması ile başlar ve sürece göre nakliye ve/veya montaj ile sonuçlanır. LA ürünlerin tüketiciden teslim alınmasından müşterinin istediği adrese teslim edilmesine kadar olan tüm süreci yönetir.

Rota Optimizasyonu

LA Rota Optimizasyon Çözümü daha iyi rotalarla operasyonel verimliliğin geliştirilmesine yardım etmektedir. Kendini kanıtlamış algoritmalar ve coğrafi network modelleme yetenekleri ile sipariş kapatma sürecini geliştirmektedir. Diğer yandan daha kısa rotalar, daha az yakıt gideri ve iyi filo kapasitesi kullanımı ile maliyetlerin azaltılmasını sağlamaktadır.

Çoklu Seviye Rota Planlama

RouteArt Çoklu Seviye Rota Planlama yazılımı, çoklu seviye x-dock operasyonlarında planlama problemlerine çözüm getirmektedir. LA öncelikle geniş coğrafyalarda x-dock operasyonlarını yoğun olarak gerçekleştiren kargo ve 3PL şirketleri hedeflemektedir.

Sürekli İkmal

Günümüzde perakende dünyası hızlı hareket etmekte, daha sık aralıklarla sevkiyatlar yapılmakta ve eğer ürünler zamanında satış noktasına veya müşteriye ulaşmazsa satış kaybedilmektedir. Bu özellikle tekstil, gaz, gıda gibi çok hızlı dönen sektörlerde fazlaca meydana gelmektedir.

Yükleme Planlama

RouteArt Dağıtım ve taşıma operasyonlarında, rota optimizasyonu, maliyet avantajına tek cevap değildir. Bazı spesifik sektörlerde, bir aracı veya konteyneri mümkün olan en iyi şekilde yüklemek ve araç kapasitesini yükleme kısıtları dahilinde en yüksek seviyede kullanmak da maliyet avantajı getirmektedir.

Satış ve Bölge Planlama

Satış ve Bölge Planlama Çözümü, her müşteri için dağıtım ve satış potansiyelini değerlendirmekte , optimal bölge ve rota tanımları yapmaktadır. Yol süresi ve ilgili maliyetlerin minimize edilmesi, satış ekibi içinde fırsat dengesinin kurulması bu çözümün göz önüne aldığı faktörler arasındadır.