TAŞIMA YÖNTEMİ

 

LA basit, süreç odaklı ve dinamik uygulama geliştirme felsefesine bağlı kalarak Taşıma Yönetimi çözüm grubunu sunmaktadır. Klasik yazılımlardan farklı olarak LO TMS Nakliye Yazılımı, müşteri için spesifik süreçlere ve çözümlere odaklanmaktadır. LA, uzun süreli tecrübesi ve taşıma bilgi birikimi ile farklı müşteriler için özelleştirilebilen açık sistemler sunmaktadır.

Günümüzde şirketler birbirinden kurumsal kültür ve bilgi birikimi ile farklılaşmaktadır.  LA, projelerinde müşterilerinin kurumsal kültürünü dikkate almaktadır.  LO TMS Nakliye Yazılımı‘nın  en önemli avantajı dinamik ve konfigüre edilebilen yapısıdır.  Süreç sahipleri (süreç analisti, lojistikçi, mühendis vb.) kendi süreçlerini, ve ekranlarını tasarlayabilir, parametrik fonksiyonları aktive edebilir, yeni parametreler ekleyebilirler.

LA komple, parsiyel ve kargo operasyonlarının  taşıma süreçlerinde taşıma talebinden sefer kapatmaya, maliyet ve gelir hesaplamaya kadar olan tüm süreci yönetebilecek taşıma yönetimi çözümleri sunmaktadır.  Çözümler çok merkezli operasyonlarda taşımanın dış veya iç kaynaklı yapılmasından bağımsız olarak her transfer merkezinde planlama, konsolidasyon ve maliyet avantajı sağlamaktadır.

LA nakliye yazılımı, her transfer ve operasyon merkezine lojistik merkezi yaklaşımı getirerek hem stok hem transit stoğu yönetebilmektedir. Bu sayede çözüm, günümüz tedarik zincirindeki tüm iş modellerini aynı platform üzerinde yönetebilmektedir.

LO TMS Nakliye Yönetim Yazılımı , nakliye sözleşme yönetimi sayesinde en karmaşık ve parametrik taşıma fiyatlandırma modellerini çözebilmektedir. Diğer yandan, taşıma organizasyonu içerisinde yer alan tüm bileşenlere kar merkezi yaklaşımı getirir ve organizasyon bütününde görünürlüğü sağlar.

4PL

LA’in 4PL Yönetimi uygulaması, diğer bir adıyla LLP uygulaması, bir adım ileri giden, müşterilerinin tedarik zincirini ve tüm işlevlerini yönetmeyi hedefleyen, lojistik şirketlerinin ihtiyaç duyduğu çözümdür. İthalat, ihracat ve yurtiçi siparişlerin tüm aşamalarını, aşama şablonları (Milestones) kullanarak yönetir.

Mobil Teslimat

Mobil Teslimat Yönetimi, saha teslimat operasyonlarının yönetimi amacıyla sunulmaktadır. Uygulama merkezi sunucu üzerinde çalışıp  teslimat ekibi ve ofis ekibinin kullanımı için özel modüller barındırmaktadır.

Milkrun

Milkrun Yönetimi, milkrun projelerinin yönetilmesi için gerekli olan ana üretici tarafından hazırlanan imalatçı planı baz alınarak tüm nakliye planı oluşturulur ve yönetilir. Milkrun yazılımı ile sürecin gerektirdiği boş kasa döngüsü ve imalatçılardaki kasa stokları kolaylıkla takip edilebilir ve yönetilebilir.

Filo Yönetimi

Filo Yönetimi, LO TMS Nakliye yönetimin en önemli aşamalarından biridir. Özellikle kendi filosuna sahip firmalar için Filo Yönetimi, karlılığı ve performansı ciddi şekilde etkilemektedir. Filoyu oluşturan araçların etkin bir şekilde kullanılması, bakım ve değer yönetimini öncelikle içerir.

Sahada Teslimat Yönetimi

Sahada teslimat sistemi, Android ve IOS bazlı cihazlara yüklenebilen teslimatların online yönetildiği ve takip edildiği bir modüldür.

  • Saha elemanlarınız günlük rotalarında dağıtmaları gereken siparişlerin teslimat teyitlerini, teslimat gerçekleştiği anda sisteme girsin.
  • Saha elemanı bluetooth barkod okuyucu ile ; teslim yada iade alma anında paket barkodunu okutsun.
  • İmzalı irsaliye veya ürünün fotoğrafını çeksin sisteme yüklesin
  • Siparişle ilgili fotoğrafları saklayın yada müşteriniz ile paylaşın (hasar tespiti için belge olarak fotoğraf saklayabilir.)
  • Mobil cihazınızdan, gerçekleşen teslimat ile ilgili rotaya uyum, günlük teslimat sayıları, hasarlı teslimat oranları ve iade alma performansı gibi KPI’lar anında öğrenin

E-İhale

Tedarikçiler tarafından karşılanamayan taleplerin veya spot siparişlerin yönetilebilmesi için e-ihale akışının yönetildiği modüldür. E-ihale düzenleyin, aracı maliyetlerini ortadan kaldırın,listelerinizi sisteme tanımlayın farklı taşıma modellerinde farklı bireysel taşımacılara ulaşın, belirlediğiniz bölgeye en yakın bireysel taşımacılara ulaşın
sms yada ileti yoluyla teklifler toplayın, en iyi teklifi vereni davet edin, zamandan kazanın ve operasyon maliyetlerininden kazanın.